Doradztwo prawne dla dłużników, to oferta z której powinien skorzystać każdy kto ma problemy ze swoimi długami. Prawni specjaliści z pewnością w prawidłowy sposób przeprowadzą czynności mające na celu oddłużenie klienta.

Pozbądź się swoich długów

Coraz częściej osoby zadłużone decydują się na kancelarie prawne, które pomogą im w zmniejszeniu wielkości zadłużenia lub rozłożenia go na raty. Pomaga w tym proces oddłużania, który ma na celu zlikwidowanie powstałego długu, z którego spłatą nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Głównym założeniem oddłużania jest podjęcie kroków prawnych i negocjacji handlowych z wierzycielami.

Jak działa proces oddłużania ?

W celu rozpoczęcia procesu oddłużania należy zgłosić się do dowolnej kancelarii prawniczej, znającej prawo bankowe czy finansowe. Po tej czynności, prawnik przeanalizuje sytuację osoby zainteresowanej oddłużaniem i przedstawi plan działania. Taki proceder ma na celu wypracowanie porozumienia, które będzie odpowiadało zarówno wierzycielowi jak i dłużnikowi. Ponadto, kancelaria prawna pomoże w rozpoznaniu sytuacji finansowej zadłużonego oraz określi cel do którego będzie dążyć. Należy pamiętać, że taka usługa wiąże się z pewną opłatą, dostosowaną do indywidualnej sytuacji klienta.

Usługi wspierające proces oddłużania

Proces oddłużania składa się z szeregu usług jej towarzyszących, mających na celu jak najlepszą poprawę sytuacji dłużnika. Oto one:

  • przygotowanie szczegółowego plany oddłużeniowego
  • działania antywindykacyjne
  • ochrona przed postępowaniem egzekucyjnym
  • próba ustalenia nowych warunków kredytowania lub spłaty zaległych zobowiązań poprzez umorzenie części długu, anulowanie odsetek oraz rozłożenie spłaty na dogodne raty
  • obniżenie oprocentowania kredytu oraz wydłużenie okresy spłaty
  • regularne porady prawne i opieka nad klientem
  • kontrola działań podejmowanych wobec zadłużonego przez komornika
  • reprezentowanie dłużnika przed sądem (jeśli wystąpi taka konieczność)

Nie decyduj się na pomoc firm windykacyjnych

Wiele dużych firm windykacyjnych ma w swojej ofercie pomoc dłużnikom, jednak ich starania w procesie oddłużenia nie przynoszą pożądanych efektów. Proces ten zostaje przeważnie ograniczony do korespondencji listownej lub kontaktu telefonicznego z wierzycielami. Ponadto, powinno unikać się firm oddłużeniowych, które pobierają spore sumy pieniężne za usługę, a nie dają gwarancji skuteczności ich działania. Dodatkowo, oferują pomoc w zaciągnięciu kolejnej pożyczki, co z pewnością nie jest dobrym pomysłem, a wręcz taka „pomoc” pogłębi nasze długi.