Obsługa prawna firmy, to niewątpliwie ważny element pomocny w prowadzeniu każdego przedsiębiorstwa. Duże firmy kierują się oddzielnym działem prawnym, a więc same są w stanie dopilnować swoich spraw. A co w przypadku małych firm ? Jak mogą one zadbać o swoją opiekę prawną ?

Duże jak i średnie firmy są w stanie zapewnić we właściwym stopniu opiekę prawną, poprzez choćby nawet zatrudnienie prawników czy współpracę z kancelarią. Nieco inaczej sprawa wygląda w małych firmach, które muszą konkurować na równi z dużymi. Wówczas, pomoc prawna w prowadzeniu małych firm jest konieczna, przez co nie będzie ona wykorzystywana przez duże firmy czekające na ich nawet najmniejsze potknięcie prawne.

Zadbaj o swoją pomoc prawną

Jak wynika z ogólnodostępnych danych, małe firmy wciąż nie są przekonane do skorzystania z pomocy prawnej, a jaki jest tego powód? Najczęstszym powodem rezygnacji z tego typu pomocy jest obawa przed wysokimi kosztami obsługi prawnej, co w konsekwencji daje brak możliwości stawienia czoła problemom, które dotknęły dane przedsiębiorstwo. Również przekonanie, że nie znajdzie się wyspecjalizowanych prawników w branży, w której prowadzona jest dana firma powoduje niechęć do skorzystania z pomocy prawnej. Nawet te najmniejsze firmy mogą w łatwy i skuteczny sposób dobrać pomoc prawną zgodną z potrzebami przedsiębiorstwa.

Nie myśl o kosztach

Wiele właścicieli małych firm zakłada, że współpraca z kancelarią wiąże się z wysokimi kosztami. Faktem jest, że nie są one tak wysokie, jakby się wydawało. Istnieje kilka rozwiązań, które mogą skutecznie pomóc firmie i nie narażać je na duże koszty. Oto one:

  • rozliczanie usług na podstawie ustalonego ryczałtu,
  • przeprowadzenie negocjacji stawki godzinnej lub wycenianie każdorazowej usługi
  • zatrudnienie prawnika na ½ lub ¼ etatu

Obsługa prawna na najwyższym poziomie

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, a potrzebujesz pomocy prawnej, to skorzystaj z niej zanim będzie za późno. Istnieje wiele sytuacji, w których pomoc prawnika jest konieczna. Taka osoba będzie służyć nam pomocą, doradzi co zrobić, by biznes lepiej się rozwijał oraz pomoże w zaoszczędzeniu czasu właściciela, który będzie mógł skupić się tylko i wyłącznie na prowadzeniu swojej firmy.

Aby taką pomoc była skuteczna, konieczne jest podjęcie stałej współpracy z kancelarią. Wówczas z obsługi prawnej można korzystać nie tylko od czasu do czasu, ale w każdorazowej sprawie, która wymaga konsultacji prawnych. Również warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej kancelarii, która powinna charakteryzować się następującymi kryteriami:

  • długoletnim doświadczeniem
  • przepływem informacji na wysokim poziomie
  • szybkością działania
  • indywidualnym podejściem do klienta