Restrukturyzacja polubowna następuje wówczas, gdy dłużnik nie jest w stanie wywiązać się ze sowich zobowiązań płatniczych wobec wierzyciela. Dlatego jeśli jesteś w takiej sytuacji, będzie Ci potrzebna kancelaria prawna. Zawiercie, Kraków, Wrocław, to miasta, w których możesz liczyć na profesjonalną pomoc prawną. 

Restrukturyzacja polubowna – co to takiego?

Restrukturyzacja polubowna, to możliwość skorzystania z pożyczki przez dłużnika, której może udzielić firma windykacyjna pośrednicząca w spłacaniu starego zadłużenia. Cel windykacji polubownej jest jeden – zaspokoić żądania wierzyciela. Jeśli dłużnik skorzysta z tego typu pomocy, to musi liczyć się z nowym długiem do spłaty, który oparty jest na nowych warunkach i na nowym harmonogramie spłat.

Załatw sprawę polubownie

Oczywistym jest, że załatwianie sporów polubownie, to cel obu stron. Coraz częściej z windykacji polubownej korzystają firmy windykacyjne, które dają szansę dłużnikowi na spłacenie części lub całości dotychczasowego zadłużenia poprzez pożyczkę. Jest to jednak niekorzystne dla dłużnika, ponieważ pożyczki te mają wysokie oprocentowanie. Jednak, jeśli jego zadłużenie sięgnęło wysokiej kwoty, to windykacja polubowna może być jedynym wyjściem. Z takiej usługi korzystają przede wszystkim firmy windykacyjne, które mają z tego spory zysk, zarabiając na obsłudze nowego zadłużenia tej samej osoby.

Czy pożyczka od firm windykacyjnych to konieczność ?

Firmy windykacyjne działające na polskim rynku, kierują się różnymi kryteriami w czasie udzielania pożyczek. Taka firma może udzielić pożyczki tym dłużnikom, którzy zaczęli z własnych środków spłacać dług wobec wierzyciela. Dodatkowo udzielna jest tzw. pożyczka restrukturyzacyjna, która daje możliwość spłaty całego zadłużenia firmy. Odbywa się to za pośrednictwem firmy windykacyjnej, która spłaca stary dług danego przedsiębiorstwa. Dzięki takiej pożyczce zmieniają się warunki spłaty długu. A więc jaka z tego korzyść ? Dzięki windykacji polubownej właściciel danej firmy będący dłużnikiem nie będzie widniał w bazie Biura Informacji Gospodarczej, ponieważ nowa pożyczka nie będzie już długiem przeterminowanym.