04paź/21
Dobry prawnik - kiedy się do niego pofatygować?

Dobry prawnik – kiedy koniecznie trzeba się do niego zwrócić?

Rozmaite dziedziny prawa stale wkraczają nawet w najbardziej osobiste sfery naszego życia. Z dużym prawdopodobieństwem większość z nas kiedyś w praktyce zetknie się z problemami prawnymi w praktyce. Gdy szykują się kłopoty, kancelaria prawnicza Zawiercie powinna stać się pierwszym miejscem na liście ,,do odwiedzenia”! To właśnie tam przyjdzie Ci z pomocą dobry prawnik. Kiedy koniecznie udać się do specjalisty w dziedzinie prawa? Czytaj dalej!

Problemy natury karnej, w których pomoże dobry prawnik – kiedy iść do adwokata?

Dlaczego warto, by na naszej liście kontaktów znalazł się numer telefonu pod którym urzęduje dobry prawnik? Kiedy nic złego się nie dzieje, uważamy, że taki kontakt jest nam zbędny. W życiu bywa różnie – mało kto z nas bierze pod uwagę wystąpienie kiedykolwiek w roli oskarżonego w procesie karnym. Podobnie bycie stroną pokrzywdzoną nie jest czymś, co chcielibyśmy dopuścić do swojej świadomości. Ludzie mają tendencję do wierzenia, że ,,takie rzeczy przytrafiają się innym ludziom” – niestety, okoliczności życiowe czasami bardzo brutalnie sprowadzają nas na ziemię.

Jeżeli – na przykład w efekcie chwili nierozsądku – skończyliśmy na komisariacie, nie warto zwlekać ani chwili. Kancelaria prawnicza Zawiercie i kancelarie położone w innych miastach oferują kompleksowe wsparcie w sprawach karnych. Dobry prawnik ze skończoną aplikacją adwokacką będzie służył radą na każdym etapie procesu karnego – od pierwszego przesłuchania po ogłoszenie wyroku i ewentualne składanie apelacji.

Problemy natury karnej? Niezależnie od naszej roli w sprawie, do adwokata trzeba iść od razu. Nie ma miejsca na dywagacje ,,czy na pewno adwokat jest konieczny” – jest! Karnistyka to zbyt skomplikowana dziedzina, aby dać sobie radę bez wiedzy i doświadczenia.

Prawo rodzinne – wynająć adwokata rozwodowego?

Kolejny zakres działalności z jakim kojarzy się praca jako prawnik to prawo rodzinne oraz opiekuńcze. W ramach tej dziedziny rozwiązuje się między innymi spory małżeńskie, orzeka separacje i rozwody a także decyduje o prawach rodzicielskich. Jak łatwo się domyślić, specjalizowanie się w takich kwestiach wymaga dużej dozy empatii i pancernej psychiki! 

Czy warto wynająć prawnika gdy w grę wchodzi rozwód? Jeżeli jest to rozwód z orzeczeniem o winie – bezwzględnie tak! Niestety, droga od miłości do nienawiści bywa bardzo krótka, a ludzie nie zawsze są chętni do polubownego rozwiązywania kwestii osobistych.

Prawa rodzicielskie – dlaczego warto zwrócić się do prawnika?

Kancelaria prawnicza Zawiercie to miejsce gdzie znajdziemy pomoc także gdy rozsądzona ma być sprawa dotycząca praw rodzicielskich. Jak wiadomo, przy rozwodach to właśnie dzieci cierpią najbardziej. Podział praw rodzicielskich między matkę i ojca należy do najtrudniejszych pod względem emocjonalnym sporów sądowych – zdecydowanie warto, by wszystkim zajął się dobry prawnik. Kiedy specjalista pomoże nam wygrać sprawę, albo przynajmniej ,,ugrać” najbardziej korzystne warunki, będziemy mogli ze spokojną głową oddać się wypełnianiu roli rodzica.

Zwiększona szansa na wygraną to nie jedyny powód dla którego warto zwrócić się do adwokata. Wynajmując prawnika rozwodowego będziemy mogli skupić się na osobistych problemach. Zamiast przejmować się formalnościami w kwestii kolejnej rozprawy spędzimy czas z dziećmi i oderwiemy się myślami od przykrych sytuacji. Sprawy cywilne potrafią być bardzo stresujące – zadbanie o higienę psychiczną tocząc tego typu boje bywa trudne!

Kancelaria prawnicza Zawiercie to miejsce, w którym otrzymamy kompleksowe wsparcie zarówno w procesach karnych jak i cywilnych. Lepiej nie zwlekać z telefonem do adwokata szczególnie jeżeli w grę wchodzą problemy karne, rozwód albo prawa rodzicielskie. To bardzo trudne dziedziny – spory z ich zakresu mogą radykalnie zmienić nasze życia!

Skoro już wiesz, kiedy pomoc prawnika będzie niezbędna, dowiedz się także jak przygotować się na pierwsze spotkanie w kancelarii adwokackiej klikając w http://www.kruczekprawny.pl/zanim-pojdziesz-do-kancelarii-jak-sie-przygotowac-na-spotkanie-z-adwokatem/.

28kw./21
Prawo cywilne

Prawo cywilne – co warto o nim wiedzieć?

Wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych rozwiązań, a czasami jedynym wyjściem z trudnego położenia jest poproszenie o pomoc specjalisty. Z kodeksem prawa cywilnego nie każdy obcuje na co dzień, dlatego poradzenie sobie samodzielnie z daną sprawą może okazać się niemożliwe. Kluczem do wygrania każdego postępowania jest dobry adwokat. Zawiercie, Kraków czy Warszawa to miasta, w których można liczyć na profesjonalną pomoc prawną z zakresu prawa cywilnego i nie tylko.

Continue reading
06paź/20
ochrona praw autorskich

Ochrona w Internecie – czego może dotyczyć i jak ją zapewnić?

Internet rozwija się coraz prężniej. Zapewne każdy z użytkowników zauważył, że obecnie jest znacznie więcej ograniczeń związanych z korzystaniem z sieci. Prostym przykładem są choćby platformy, na których można oglądać filmy. Dawniej, niemalże wszystkie ekranizacje były dostępne zupełnie za darmo na różnych stronach, takich jak popularny swego czasu kinomaniak.pl, kinoman.pl czy wciąż cieszący się dużą popularnością serwis zalukaj.tv. Obecnie dwie pierwsze platformy już nie istnieją, a ostatnia z wyżej wymienionych oferuje możliwość obejrzenia filmu, po uiszczeniu opłaty. Dlaczego tak się stało?

Ochrona filmów będących cudzą twórczością

Zazwyczaj serwisy, które pozwalały na darmowy dostęp do filmów czy też seriali, udostępniały je nielegalnie. Zapewne każdy z użytkowników korzystających niegdyś z podanych platform, chociaż raz trafił na film, który był nagrywany kamerą lub telefonem prosto z sali kinowej. Takie działanie było nielegalne, ponieważ stanowiło kradzież cudzej twórczości, i dodatkowe rozpowszechnianie jej do użytku innych osób. Aby móc dysponować filmem bądź serialem, należy wystąpić o przeniesienie praw autorskich. Wzór takiej umowy można znaleźć na wielu stronach internetowych. Możliwość wykorzystywania cudzej twórczości określają także rodzaje licencji. Prawa autorskie nie zostaną naruszone, jeśli nabędziemy licencję do korzystania z filmu. Dlatego też obecnie większość platform pozwala na oglądanie filmów po uiszczeniu opłaty, ponieważ znajdują się tam tylko ekranizacje z licencją.

RODO – rewolucja w ochronie danych

Kolejną zmianą jaka zaszła w minionych latach w Internecie, jest wprowadzenie RODO. Dawniej nie przywiązywano tak dużej uwagi do bezpieczeństwa danych. Obecnie ochrona danych w Internecie ma niebotycznie znaczenie. Odwiedzając niemalże każdą stronę otrzymujemy komunikat, dotyczący przetwarzania danych, który należy zaakceptować, jeśli chcemy korzystać z zasobów strony.

05paź/20
prawo

Prawo do wykorzystywania utworów umieszczonych w Internecie – jak je uzyskać?

W Internecie znajduje się mnóstwo dzieł, których wykorzystywanie na własny użytek jest nielegalne. Należą do nich m.in. wszelkiego typu zdjęcia, grafiki, muzyka czy też filmy. Bardzo często w marketingu internetowym wykorzystywane są owe materiały. Jest to możliwe jeśli posiada się do nich legalne prawo. Jak je uzyskać? Sprawdź!

Prawa autorskie a licencja

Niewiele osób wie na czym polega różnica pomiędzy prawami autorskimi, a nabyciem licencji. Otóż, prawo autorskie obejmuje wszystkie treści, dzieła czy twórczości, które autor stworzył. Nie można go przepisać bądź oddać. Jest ono nierozerwalnie złączone z autorem. Można jedynie przenieść autorskie prawa majątkowe, które uprawniają, osobę która nie jest twórcą, do wykorzystywania danej twórczości w swojej działalności. Wzór umowy o przeniesienie praw autorskich można znaleźć w Internecie. Jeśli nie wiemy, czy jest on właściwy, warto skonsultować się z radcą prawnym. Istnieje także odpowiedzialność producenta za produkt, która ciąży zawsze na osobie, która wprowadziła produkt na rynek, bez względu na to czy jest ona jego twórcą czy też nie.

Legalne korzystanie z cudzej twórczości jest możliwe także dzięki licencji. Zawierając umowę licencyjną możemy wykorzystywać dzieło, ale nie mamy do niego autorskich praw majątkowych.

Rodzaje licencji

Warto wiedzieć, że wyróżniamy różne rodzaje licencji. Prawa autorskie respektują je wszystkie, jednakże w różnych wymiarach. Jakie rodzaje licencji wyróżniamy?

  • Licencje niewyłączne – pozwalają na korzystanie z utworu wielu osobom w tym samym czasie.
  • Licencje wyłączne – jak sama nazwa wskazuje korzystanie z produktów jest możliwe tylko przez jedną firmę czy też osobę.
  • Sublicencja – na jej mocy licencjobiorca może udzielić licencji innej osobie lub instytucji (jednakże taki zapis musi znajdować się w umowie licencyjnej)
21sie/20
biuro rachunkowe

Czemu warto zatrudnić biuro księgowe – 2 najważniejsze powody

Outsourcing stał się popularną polityka w firmach, które decydują się na rozwój w konkretnym kierunku. Dzięki temu nie trzeba poświęcać czasu na prowadzenie ksiąg, pilnować terminów zapłat czy martwić się bilansem finansowym. Tymi zadaniami będzie zajmować się biuro rachunkowe. Wieliczka jest położona zaledwie kilka kilometrów od Krakowa, a ceny takich usług potrafią być dużo bardziej korzystne. Ciekawi Cię czemu? Przeczytaj!

Wiedza

Po pierwsze duża znajomość z zakresu prawa oraz codzienne obowiązki księgowe sprawiają, że usług świadczy nam osoba doświadczona. Pracownicy księgowi są na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, świadczeniami i zasiłkami – więc my możemy się skupić na prowadzeniu działalności podstawowej. W dodatku biura księgowe gromadzą wielu specjalistów danej dziedziny, dzięki czemu mamy pewność, że podjęte zostaną prawidłowe decyzje.


Oszczędność

Dla każdej rozwijającej się firmy jest to bardzo ważny aspekt. Dzięki poprawie prowadzonej księgowości nie musimy martwić się możliwymi karami i terminami. Oczywiście to podatnik jest odpowiedzialny za odpowiednie rozliczenie się z państwem, ale dobre biuro księgowe będzie przypominało o nadchodzących terminach. Patrząc na oszczędność ze względu na lokalizację, dzięki temu że biura są zlokalizowane na obrzeżach miasta możemy cieszyć się niższą ceną przy tak samo dobrej obsłudze. A w naszej firmie jest jedno biurko więcej dla potencjalnego pracownika – brzmi, jak świetne rozwiązanie!

Spróbujesz?

Jeśli nie jesteście przekonani co do takiego rozwiązania, można zacząć od porad podatkowych i za opłatą konsultować się w konkretnych kwestiach. Jednak dużo łatwiej jest zatrudnić księgowość, tak aby znała naszą działalność. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw jednoosobowych lub mikrofirm, gdzie nie będzie potrzeby zaznajamiania się ze szczegółami księgowości.

18cze/20
prawa konsumenta

Kto chroni prawa konsumenta?

Każdemu klientowi powinna przysługiwać szczególna ochrona przede wszystkim ze strony sklepu, w którym dokonuje zakupu. Jeśli jednak nie może na nią liczyć, do jakich instytucji powinien się udać? Czym w ogóle jest ochrona konsumenta i czy państwo polskie zajmuje się tym tematem w jakikolwiek sposób? Przedstawiamy odpowiedzi na te pytania!

Czym są prawa konsumenckie?

Ogólnie rzecz biorąc, są to prawa konsumentów indywidualnych i zbiorowych, które zawarte zostały w prawodawstwach krajowych (a także Unii Europejskiej), mające na celu ochronę praw osób fizycznych dokonujących czynności prawnych, które nie łączą się w żaden sposób z ich działalnością. Ma to związek ze znacznie słabszą pozycją konsumenta wobec wielkich korporacji handlowych, które mogą wobec braku jego świadomości stosować niedozwolone praktyki rynkowe i marketingowe.

Jakie prawa przysługują konsumentom?

Konsumenci posiadają następujące prawa:

  • prawo do bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, gwarantujące zabezpieczenie przed niebezpiecznymi towarami i usługami, które mogą zagrażać ich życiu lub zdrowiu;
  • prawo do rzetelnej informacji, dzięki któremu nabywca nie może zostać wprowadzony w błąd;
  • prawo do wyboru, aby konsument mógł osiągnąć korzyść ekonomiczną, co będzie miało miejsce, gdy cena będzie relatywna do zakupionego towaru;
  • prawo do wysłuchania swojego głosu, dzięki którym powstały odpowiednie instytucje, z którymi może walczyć o swoje racje;
  • prawo do pozytywnego załatwienia uzasadnionych reklamacji, co gwarantuje wszelką pomoc przy dochodzeniu swoich praw;
  • prawo do edukacji konsumenckiej, dzięki której będzie mógł w łatwy sposób dowiedzieć się o podstawowych cechach towarów i usług;
  • prawo do życia w zdrowym środowisku, na co jak sama nazwa wskazuje, ma możliwość do egzystowania w miejscu przyjaznym jego ciału.

Chcesz zgłębić tajniki prawa internetu? Zajrzyj na prawointernetu.eu i zapoznaj się z artykułami znajdującymi się na blogu!

Jak Polska chroni prawa konsumenta?

Polska jest krajem, obok takich państw jak Bośnia i Hercegowina, Hiszpania, Serbia czy Turcja, w którym ochrona konsumenta została podniesiona do rangi konstytucyjnej. W najwyższym akcie państwowym, władze publiczne zobowiązują się do ochrony konsumenckich interesów. Nad Wisłą obowiązuje także Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Organizacje chroniące interesy konsumenckie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) – chroniący zbiorowy interes

To najważniejsza instytucja stojąca na straży praw konsumentów, do której zwracamy się jedynie wtedy, gdy nastąpiło naruszenie zbiorowego interesu klientów, dlatego zgłaszać się do niej można w przypadku, gdy problem dotyczy lub może dotyczyć większej grupy osób, jak na przykład wprowadzająca w błąd reklama telewizyjna.

Organizacje chroniące interes jednostki

Największa pozarządowa organizacja chroniąca klientów to Federacja Konsumentów. Kontaktować możemy się także ze Stowarzyszeniem Konsumentów Polskich, Europejskim Stowarzyszeniem Konsumenckim, Polską Izbą Turystyki czy Komisją Ochrony Praw Pasażera. Klienci mogą udać się również do miejskiego lub powiatowego rzecznika praw konsumentów.

14kw./20
biuro rachunkowe wieliczka

Czy każda firma musi zatrudniać księgową?

Obowiązek prowadzenia księgowości, zwłaszcza dla niewielkich firm, bywa kłopotliwy. Generuje bowiem dodatkowe koszty związane z zatrudnianiem księgowej lub księgowegp. Kto musi prowadzić księgowość? Wieliczka czy Wrocław, wszędzie przepisy są takie same.

Organizacje, które nie obejdą się bez księgowego

Obowiązek prowadzenia księgowości spoczywa na wszystkich firmach. Niektóre mogą korzystać z tak zwanej księgowości uproszczonej, inne muszą prowadzić pełną księgowość. Podobnie jest z organizacjami pozarządowymi – bez księgowości nie może obejść się żadna fundacja ani stowarzyszenie, jak na przykład klub sportowy. Te ostatnie instytucje powinny przygotowywać również doroczne sprawozdanie finansowe.

Chcesz wiedzieć jak założyć sklep internetowy zgodnie z prawem? Przeczytaj artykuły umieszczone na blogu Prawo Internetu! Odwiedź https://prawointernetu.eu/ i poznaj kwestie prawne związane z e-handlem!

Kto nie musi prowadzić księgowości?

Przepisy związane z księgowością precyzuje ustawa o rachunkowości z 29 września 1994 roku. Jest ona nazywana „polskim prawem bilansowym”, wielokrotnie ją nowelizowano. Jej najnowsza wersja pochodzi z 31 marca 2020 roku. Zgodnie z ustawą, księgowości nie muszą prowadzić jedynie organizacje kościelne – ale tylko takie, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej.

Zewnętrzne biuro rachunkowe – Wieliczka, Wrocław i inne miasta

Nie każda firma czy stowarzyszenie musi jednak zatrudniać księgowego na etacie. Możliwe jest korzystanie z zewnętrznej księgowości czy biura rachunkowego. Koszty operacyjne są wówczas mniejsze, a korzystając z usług sprawdzonej firmy mamy pewność, że naszymi rachunkami zajmują się profesjonaliści, śledzący wszystkie zmiany prawa. Coraz więcej firm stawia również na księgowość online, która pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć wydatki przeznaczone na ten niezbędny sektor działalności.

09kw./20
platforma PrestaShop

E-sklep – jak rozpocząć swoją przygodę z taką działalnością gospodarczą?

Handel e-commerce staje się coraz bardziej popularną metodą zarabiania pieniędzy. Wiele osób robi zakupy za pomocą sklepów internetowych, gdyż dzięki temu, chcąc zakupić konkretną rzecz, nie muszą wychodzić z domu, a zamówienie może zostać dostarczone tuż pod drzwi mieszkania. Kto może zostać właścicielem e-sklepu? Absolutnie każdy, kto ma pomysł i chce otworzyć swój własny biznes. Jednak od czego zacząć zakładanie takiej działalności?

Chcesz założyć sklep internetowy, jednak zastanawiasz się jakie kwestie prawne powinieneś znać? Odwiedź stronę Prawo Internetu i zyskaj niezbędną wiedzę! – https://prawointernetu.eu/

Rozeznanie rynku

Przed otworzeniem jakiegokolwiek biznesu, niezwykle istotne jest kompleksowe rozeznanie sytuacji na rynku. Aby stworzyć sklep internetowy z perspektywami, należy zwrócić uwagę na konkurencję, wybrać odpowiednią platformę, przy pomocy której zostanie stworzony sklep oraz opracować szczegółowy biznesplan. Coraz więcej przedsiębiorców, którzy zakładają e-sklepy, decyduje się na korzystanie z usług oferowanych przez oprogramowanie PrestaShop. Ta platforma pozwala na stworzenie przyjaznej klientowi i intuicyjnej strony, na której w komfortowy sposób można wykonać zakupy. Aby jednak móc sprzedawać i zarabiać na takim interesie, ważne jest określenie grupy docelowej, do której będą trafiały oferowane przez nas produkty oraz opracowanie planu zwrócenia uwagi klienta, na nasz sklep.

Kwestia formalności

Założenie własnej działalności gospodarczej, także tej związanej z handlem e-commerce wymaga od nas zarejestrowania firmy w CEDIG. Dotyczy to spółek cywilnych oraz jednoosobowej działalności gospodarczej. Pozostałe rodzaje spółek powinny zostać zgłoszone do KRS.

26mar/20
regulamin

Jak opracować regulamin sklepu internetowego?

Zakładając swój pierwszy sklep internetowy, przedsiębiorcy najczęściej myślą o strategii biznesowej oraz planują, w jaki sposób przyciągną do siebie klientów. Każdego dnia analizowane są także poczynania konkurencji. Mało kto pamięta jednak o kilku ważnych kwestiach formalnych oraz prawnych. Aby niczego nie przeoczyć, pomocna może okazać się kancelaria adwokacka. Zawiercie to miejsce, gdzie znajdziemy fachowców, którzy pomogą dopiąć każdy szczegół na ostatni guzik. Zakładając sklep internetowy należy bowiem m.in. opracować regulamin. Co jednak powinno się w nim znaleźć? Sprawdź!

Continue reading
20lut/20
mailing

Czym jest mailing?

Mailing – większość użytkowników Internetu, którzy nie wiedzą na czym dokładnie on polega, automatycznie połączy go ze skrzynkami poczty e-mail. To bardzo dobre skojarzenie. Jednak czym jest w rzeczywistości oraz jakie są jego zasady i cele? Grono poinformowanych osób znacznie się w tym przypadku zmniejsza. Odpowiadamy na pytanie, czym jest mailing!

Continue reading