Powłoka ceramiczna na lakier – zalety

przez | 24 listopada, 2022

Wahania temperatur, szkodliwe czynniki zewnętrzne, średni stan dróg oraz wszechobecna sól drogowa przy pierwszych przymrozkach sprawiają, że powłoka lakiernicza samochodu nie ma łatwego życia. Warto zatem zainwestować w ochronę lakieru co przełoży się na większy komfort użytkowania auta oraz na potencjalnie wyższą cenę sprzedaży w późniejszym okresie.

Nawet 5 lat ochrony

To właśnie powłoki ceramiczne uważa się obecnie za najbardziej trwałe sposoby ochrony lakieru samochodowego i innych powierzchni samochodowych. Co zatem sprawia, że króluje ona nad innymi formami ochrony samochodu? Z pewnością jej sekret kryje się w twardości, gładkości i odporności na zużycie. Gdy zostanie nałożone zabezpieczenie ceramiczne samochodu warszawa to na lakierze samochodowym pojawi się niewidoczna warstwa o grubości około 2-3 mikronów, która pozwala na całkowite odizolowanie lakieru od niekorzystnych działań czynników zewnętrznych. Mowa tutaj m. in. o niewielkich uszkodzeniach mechanicznych, zarysowaniach lakieru, niekorzystnym wpływie kwaśnych deszczy czy ptasich odchodów, promieniowaniu UV, soli drogowej czy też sokom z drzew, które opadają na lakier. Powłoka ogranicza ryzyko pojawiania się odprysków czy też zadrapań lakieru, co z kolei daje możliwość na oszczędzenie pieniędzy, gdyż nie będzie problemów z koniecznością płacenia za naprawy lakiernicze.

Efekt lustra na powierzchni samochodu

Co jest bardzo interesujące, znacząca większość kierowców, którzy zlecili nałożenie ceramiki na lakier za największą jej zaletę nie stawia ochrony lecz fakt, że samochód niesamowicie się świeci i łatwo się go myje. Auto wygląda, jakby zostało oblane szkłem co zapewnia niesamowite efekty. Kolor jest głębszy i bardziej pełny. Co więcej, lakier będzie „odpychał” brud. Wszystko dlatego, że po aplikacji ceramiki samochód zyskuje hydrofobowość – a więc zdolność do odpychania cząsteczek wody i zabrudzeń z zabezpieczonej powierzchni. Dzięki temu właściciel takiego auta o wiele rzadziej będzie musiał odwiedzać myjnie samochodowe, a gdy już tam będzie to oczyszczenie auta będzie o wiele prostsze. Warto także nadmienić, że powłokę ceramiczną można aplikować na praktycznie każdą część samochodu, zarówno te z zewnątrz jak i wewnątrz. Bardzo często zabezpiecza się lampy, felgi, czy też szyby samochodowe. Warto także zapytać w salonie detailingowym o różne rodzaje ochrony ceramicznej, gdyż te tańsze rozwiązania trzeba odświeżać każdego roku, a te bardziej premium, gdzie nakłada się więcej warstw ochronnych, są w stanie utrzymać się na samochodzie przez nawet pięć lat przy odpowiedniej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.