Świetne okazje poleasingowe

przez | 24 listopada, 2022

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest finansowanie nowych środków trwałych. Warto jednak pochylić się na czymś, co szczególnie w dobie rosnących cen i inflacji może okazać się strzałem w dziesiątkę – poleasingowe środki trwałe. Gwarancja jakości wraz z o wiele niższą ceną stanowią z pewnością ciekawą alternatywę.

Samochody poleasingowe

Z pewnością każdy kto planuje zakupić samochód zastanawia się nad tym, czy wybrać auto nowe, używane czy też poleasingowe. Pierwszy wybór jest pewnie przez wielu najbardziej pożądanym, bo otrzymujemy auto nowe, nieużywane, pełne fajnych nowości, które ułatwiają i uprzyjemniają jazdę samochodem. Jest to jednak wybór najbardziej kosztowny, bo auto nowe jest drogie i może pokaźnie nadwyrężyć budżet. Drugim rozwiązaniem jest używane auto od sprzedawcy prywatnego lub z komisu. Rynek wtórny samochodów jest olbrzymi dlatego każdy znajdzie coś, co w pełni zaspokoi jego wymagania. Jednak w tym przypadku trzeba uważać na mnóstwo naciągaczy, który próbują sprzedać ładnie wyglądający złom. Ostatnią możliwością są auta poleasingowe. Oprócz tego bardzo dobrymi okazjami na sprzęt poleasingowy będą maszyny rolnicze poleasingowe. Także w tym przypadku trafiają się oferty lepsze i gorsze z autami w świetnym i kiepskim stanie. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby nie kupować oczami. Każda decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana i podparta sprawdzeniem auta samodzielnym i u mechanika.

Sprzęt biurowy

Bardzo dobre okazje można trafić także wtedy, gdy kończy się umowa na sprzęt biurowy dużym firmom. W takim przypadku poleasingowe komputery, drukarki, laptopy są do nabycia w bardzo okazyjnych cenach albo od firmy leasingowej, której został zwrócony towar, gdyż klient nie zdecydował się na wykup leasingowy lub bezpośrednio od tej firmy, gdy wykupiła środki trwałe tylko po to, aby sprzedać je na rynku wtórnym. Istnieje też trzecia opcja – na rynku działa wiele firm, które zajmują się skupowaniem poleasingowego sprzętu i jego późniejszą sprzedażą na różnych serwisach aukcyjnych. Mimo że jest to sprzęt używany to w większości przypadków jest w rewelacyjnym stanie. Weźmy na przykład poleasingowe monitory. Zwykle udzielane jest na nie od sześciu do dwunastu miesięcy gwarancji. Przy zakupie trzeba sprawdzić, jak działają. Czy mają wyraźne kolory, czy zmiany ustawień poprawnie działają, czy nie ma martwych pikseli. Jeśli wszystko jest w porządku, to za naprawdę niską cenę będziemy mieli okazję nabyć świetnej jakości monitory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.